Blog

Nově je nainstalován spoj na SPC L, Krnov – Sídliště

Na základě vašich požadavků jsme vytvořili webovou prezentaci určenou speciálně

Od 14.5.2019 ke každé nové objednávce připojení k internetu je

Je čas podívat se na Vaší domácí WiFi.

Vážení zákazníci. Stále zlepšujeme parametry naší internetové přípojky. Aktuálně dosahují naši zákazníci připojení bezdrátově rychlosti od 10 do 40Mbit a v optické síti skvělých 40 až 1000Mbit. Naše společnost předává internetové připojení zákazníkům na instalované zásuvce (kabelu) na vstupu do bytu nebo na anténním portu. Zde garantuje kvalitu a rychlost služby. Za tímto zakončením si značná část zákazníků, bez konzultace s námi, instaluje svůj domácí WiFi router nebo má WiFi router staršího typu. Výkon a stav tohoto WiFi routeru velmi výrazně ovlivňuje rychlost a dosah pro vaše mobilní zařízení, která jsou na něj bezdrátově připojena. Naši technici při servisních zásazích často nachází u zákazníků WiFi routery ve velmi špatném technickém stavu, buď zastaralé či špatně nastavené. Zákazník s takto „špatným“ WiFi routerem často poukazuje na velmi pomalé a nestabilní připojení k internetu. Přitom při měření na kabelu, tedy v místě předání služby, je téměř vždy zjištěna rychlost odpovídající zvolenému tarifu. Řešením je ve většině případů výměna starého, vysloužilého WiFi routeru za nový, dostatečně výkonný model, který výrazně zlepší parametry rychlosti a dosahu na Vámi využívaných mobilních zařízeních. Nabízíme Vám proto zdarma prověření stavu vaší domácí počítačové sítě a vašeho wifi routeru. Váš WiFi router přineste včetně napájecího zdroje k nám na prodejnu, kde provedeme otestování jeho propustnosti a úrovně signálu a vystavíme protokol z tohoto měření. Na základě tohoto měření Vám také doporučíme další vhodný postup. A aby byla tato nabídka dokonalá, připravili jsme pro Vás tři modely WiFi routerů, u kterých máme velmi dobré zkušenosti se zlepšením kvality pokrytí u zákazníků a propustnosti Vaší domácí sítě. Protože chceme, aby jste byli spokojeni s kvalitou našeho internetu, rozhodli jsme se cenu těchto modelů dotovat. Běžná cena těchto routerů je o 30-50% vyšší. Nový WiFi router můžete mít zcela ZDARMA. Stačí pouze uzavřít novou smlouvu na 24 měsíců.

Tajná těžba kryptoměn v prohlížečích.

Bezpečnostní experti odhalili nový způsob, jak záškodníci mohou zapojit do těžby kryptoměn návštěvníky webů prostřednictvím internetových prohlížečů. Útočníci tentokrát vytvořili sofistikovaný skript, který dokáže generovat kryptoměnu i po zavření záškodnického webu.

Coinhive stále populární

Těžba virtuální měny v internetových prohlížečích se těší velké popularitě mezi různými skupinami útočníků. Díky známému open-source skriptu Coinhive může zisk generovat prakticky jakýkoliv web. Není přitom potřeba žádná interakce s uživatelem. Výrazným problémem je však délka samotné těžby, která je přímo úměrná délce procházení webu. Pokud totiž uživatel stráví na webu se skrytou těžbou 60 sekund, tak je zřejmé, že jeho počítač bude generovat zisk pouze v průběhu jedné minuty. Není proto překvapením, že útočníci začali hledat způsob, jak délku těžby prodloužit na maximum.

Sekundární okno se schová za hodinami

Výzkumníci ze společnosti Malwarebytes upozornili na nový, v principu triviální trik, díky kterému bude těžba kryptoměny pokračovat i po opuštění záškodnického webu. Ten je založen na speciálním kódu v JavaScriptu, který vytvoří vyskakovací pop-up okno v definované velikosti. Jeho součástí je i vzorec určený pro dynamický výpočet pozice tohoto okna na obrazovkách uživatelů. Výsledkem skriptu je miniaturní okno, které se na mnoha počítačích zobrazí skryté za panelem úloh systému Windows. Uvnitř ukrytého okna se nakonec spustí samotná těžba.
Klepněte pro větší obrázek Je tam! Nenápadně schované dole za hodinami. Okno prohlížeče se skriptem na těžbu kryptoměn. K odhalení stačí trochu zvětšit hlavní panel.
Běžný uživatel si nemusí všimnout nic podezřelého. Okno je skutečně dobře schované a mechanismus navíc dokáže oklamat většinu nástrojů pro blokování reklam. Navíc útočníci nastavili maximální zátěž procesoru na nižší hodnoty, aby plně vytížený počítač nebudil podezření.

Pozor v sedmičkách i Windows 10

Tento trik v současnosti funguje v nejnovější verzi internetového prohlížeče Google Chrome v prostředí operačních systémů Windows 7 a Windows 10. Skript byl odhalen na pochybných internetových stránkách pro dospělé. Schéma útoku dokáže prozradit ikona aktivního internetového prohlížeče v hlavním panelu. V případě, že nemáte otevřenou žádnou webovou stránku, tak by neměla být v hlavním panelu zobrazena ani zvýrazněna ikona prohlížeče. Pokud tam je, zřejmě je na pozadí skryté okno. V rámci preventivních opatření by měl být v počítači nainstalován a řádně aktualizovaný antivirový software. Většina z bezpečnostních produktů už totiž dokáže zachytit i skripty pro těžbu virtuálních jmen. V neposlední řadě existují různá rozšíření internetových prohlížečů, která dokáží zablokovat nežádoucí skripty. Nejznámějším je asi No Script, nebo relativně nový projekt NoCoin zaměřený právě na blokování těžebních skriptů.

Pokud vaše domácí Wi-Fi nefunguje stoprocentně

4 nástroje pro analýzu a správné nastavení Wi-Fi

  Pokud vaše domácí Wi-Fi nefunguje stoprocentně, může to být způsobeno i okolními sítěmi. Jak zjistit, zda se sítě navzájem neruší a co udělat pro bezproblémový běh? Nejen v husté zástavbě se dnes objevují problémy s rušením Wi-Fi sítí. Protože stále přibývá domácností, které provozují více sítí, mohou se kolize objevit třeba i na vesnici. Nejjednodušším řešením takových problémů většinou bývá přechod na nezarušené 5GHz pásmo, nicméně ani v rámci sítí komunikujících na 2,4 GHz není situace bezvýchodná. Velmi často stačí pouze změnit vysílací kanál na routeru či AP. Celé vysílací pásmo má 82 MHz (od 2,401 GHz do 2,483 GHz), do něhož je naskládáno celkem třináct vysílacích kanálů. Protože se však překrývají, pouze tři z nich jsou nepřekryté a navzájem se neruší (1, 6, 11). Kanály, na nichž vysílají okolní sítě, nejlépe zjistíte s pomocí monitorovacích nástrojů, které získají od okolních routerů maximální množství informací. Poté je možné nastavit takový kanál, který se bude s okolními sítěmi překrývat co nejméně. Kromě zmíněné nepřekryté trojice mají malé přesahy kanály 1, 5, 9 a 13. Pokud v daném místě nastavení kanálů nepomůže, nezbývá nic jiného než přechod na kratší vlnovou délku. Na frekvenci 5 GHz mají Wi-Fi sítě k dispozici rozsah 520 MHz a celkem 19 kanálů, které se navzájem nepřekrývají.

Snížili jsme cenu balíčku HBO Go.

Vážení zákazníci,

snížili jsme cenu balíčku HBO Go, obsahující filmotéku HBO, na 199 Kč/měsíc (7,99 euro/měsíc)! Přejeme příjemné sledování! S pozdravem Tým Férový Net

Sed viverra dolor sed dolor placerat ornare ut et diam.

8/8